Thaçi krenar për titullin në Austri

Hendboll

Thaçi krenar për titullin në Austri

Më: 8 qershor 2022 Në ora: 11:41
Thaçi krenar për titullin në Austri

Trajneri i Kosovës, Ibish Thaçi , ka arritur tjetër sukses kulmor. Ai e ka udhëhequr skuadrën UHK Krems drejt titullit të kampionit të Austrisë në hendboll.

Thaçi me Kremsin kanë siguruar titullin fundjavën e kaluar.

Në finale e mposhtën skuadrën HC Hard që kishte fituar titullin e kampionit në vitin e kaluar.
Thaqi 42-vjeçar është prej trajnerëve më të vlerësuar në Austri. Ka disa trofe të fituar.

Ai ishte shumë i suksesshëm edhe si lojtar dhe njëjtë po vazhdon në postin e trajnerit.

Thaqi ia ka kushtuar titullin nënës së ndjerë.

“Titulli është për nënën time. Ajo ka shikuar nga lartë. Përndryshe ajo gjithnjë ka përcjellë ndeshjet e skuadrës tonë”, ka thënë Thaçi .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat