Testohen hendbollistët për Kombëtaren U18

Hendboll

Testohen hendbollistët për Kombëtaren U18

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 23:09
Testohen hendbollistët për Kombëtaren U18

Të shtunën prej orës 11:00 në Gjakovë mbahet testimi i lojtarëve kandidatë për Kombëtaren U18 të Kosovës në hendboll. Në këtë testim janë ftuar 22 lojtarëve të klubeve tona. Testimi do të bëhet nën mbikëqyrjen e selektorit të Kosovës, Bujar Qerimi.

Janë ftuar lojtarë të lindur në vitet 2004 e 2005. Ndërkohë me potencial për vend në Kombëtare janë edhe lojtarët e lindur në vitin 2006 e më të rinj, që janë pjesë e kampit të FHK-së që mbahet po ashtu në Gjakovë. Ata do të vlerësohen nga trajnerët përgjegjës në kamp.

Kombëtarja U18 në muajin e ardhshëm do të garoi në Evropianin e Divizionit B. Testimi i lojtarëve të lindur në vitin 2004 e 2005 do të bëhet në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë. Lojtarët duhet të jenë prezent para orës 11:00.

Testohen hendbollistët për Kombëtaren U18

Lista

1. Drin Radoniqi KH Besa Famgas

2. Ermal Mehmetaj KH Besa Famgas

3. Aldijon Cacaj KH Deçani

4. Eriol Dautaj KH Deçani

5. Bleron Cacaj KH Deçani

6. Ardrin Dobraj KH Deçani

7. Shpëtim Metaj KH Istogu

8. Elton Gashi KH Kastrioti

9. Omer Rama KH Llapi

10. Adonis Lushaku KH Llapi

11. Jon Qoqaj KH Prishtina

12. Jon Aliu KH Prishtina

13. Ardit Dema KH Rahoveci

14. Sadri Draga jKH Trepça

15. Albin Fazliu KH Trepça

16. Luigj Kolaj KH Vëllaznimi

17. Labinot Kërleshi KH Vëllaznimi

18, Erion Hoxha KH Vëllaznimi

19,. Flodi Kamberi KH Vëllaznimi

20. Florent Behrami KH Vushtrria

2. 1Elion Goçi KH Zhegra

22. Hezer Grosha KH Prizreni

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat