Luzha: Finalet fitohen

Hendboll

Luzha: Finalet fitohen

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 22:57
Luzha

Me pritje të shumta në finale të Kupës Botërore Universitare është shquar portieri Arti Luzha.

Ai e vlerëson të merituar suksesin e ekipit të Universitetit të Prishtinës.

“Nga dita e parë që kemi ardhur kemi pasur vetëm një synim - fitoren e këtij kampionati dhe ia arritëm një gjëje të tillë.

Finalja ka qenë pak më e lehtë se sa e kemi menduar, por çdo finale e ka rëndësinë e vet.

Çdo finale nuk luhet, por fitohet. Ne kemi arritur të dalim faqebardhë”, ka theksuar Luzha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat