Istogu fillon me Samadrexhën, derbi Prishtina – Ferizaj

Hendboll

Istogu fillon me Samadrexhën, derbi Prishtina – Ferizaj

Më: 16 shtator 2022 Në ora: 15:25
Istogu fillon me Samadrexhën,

Me ndeshjen ndaj Samadrexhës, skuadra e Istogut e fillon mbrojtjen e titullit të kampionit të Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave.

Ndeshja Istogu – Samadrexha luhet të shtunën nga ora 18:00. Skuadra e Istogut është favorite, por samadrexhaset do të japin më të mirën.

Të shtunën luhen edhe dy ndeshje tjetra të xhiros së parë në Superligën e hendbollisteve.

Nga ora 15:00 luhet derbi gjakovar në mes të Shqiponjës dhe Vëllaznimit, kurse prej orës 18:00 takohen Jusuf Gërvalla e Vushtrria.

Dy ndeshje tjera janë të dielën. Nga ora 16:00 është kryendeshja e xhiros në mes të Prishtinës dhe Ferizajt, derisa ndeshja Dukagjini – Kastrioti luhet nga ora 17:30. Para ndeshjeve të senioreve luhen ato të kadeteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat