Vëllaznimi fiton në Deçan

Hendboll

Vëllaznimi fiton në Deçan

Më: 18 shtator 2022 Në ora: 21:13
Vëllaznimi fiton në Deçan

Ndeshja interesante mes Deçanit dhe Vëllaznimit i ka dhënë fund xhiros së parë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Kjo ndeshje u luajt të dielën mbrëma në Deçan, ndërsa fitore shënoi skuadra mysafire nga Gjakova me rezultatin 34:31.

Ndeshja ishte interesante dhe me rivalitet, ndërsa më shumë prej saj kishte Vëllaznimi.

Tri ndeshjet tjera të xhiros së parë janë luajtur të shtunën. Në Mitrovicë e Kaçanik kishte më shumë rivalitet, ndërsa Rahoveci fitoi bindshëm ndaj Llapit. Në Mitrovicë, Besa Famgas e mposhti Trepçën, ndërsa në Kaçanik, Kastrioti i Ferizajt fitoi ndaj Vushtrrisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat