Në hapje Lepenci - Prizreni

Hendboll

Në hapje Lepenci - Prizreni

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 20:52
Në hapje Lepenci - Prizreni

Tërhiqet shorti për Ligën e Parë të hendbollistëve!

Të martën është tërhequr shorti për Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Në Ligën e Parë do të garojnë tetë skuadra, ndërsa ndeshjet e xhiros së parë zhvillohen më 1 e 2 tetor.

Shorti ka përcaktuar që në xhiron e parë Ulpiana ta pret Istogun.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Vjosës e Samadrexhës, ndërsa Lepenci e pret Prizrenin, që ka synime të mëdha. Dukagjini – Drita është ndeshja tjetër e javës së parë të Ligës së Parë të hendbollistëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat