Fitore të pritura për Prishtinën e Kastriotin

Hendboll

Fitore të pritura për Prishtinën e Kastriotin

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 22:04
Fitore të pritura për Prishtinën e Kastriotin

Të shtunën janë luajtur dy ndeshje në Superligën e hendbollisteve.

Në kuadër të javës së dytë kampionale, Prishtina ishte mysafire e Shqiponjës në Gjakovë, ndërsa Kastrioti e priti Jusuf Gërvallën në Shtime.

Dhe skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi. Prishtina fitoi ndaj Shqiponjës me rezultatin 38:34, për të dëshmuar edhe njëherë që synon shumë këtë edicion.

Ndërkohë Kastrioti i Ferizajt, ndonëse jashtë palestrës së tij, e mposhti skuadrën deçanase, Jusuf Gërvalla me rezultat 24:21.
Dy ndeshje tjera të xhiros së dytë janë të dielën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat