Istogu fiton në Vushtrri, Vëllaznimi mposht Samadrexhën

Hendboll

Istogu fiton në Vushtrri, Vëllaznimi mposht Samadrexhën

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 21:23
Istogu fiton në Vushtrri, Vëllaznimi mposht Samadrexhën

Kampioni në fuqi, Istogu, e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Të dielën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, Istogu e mposhti Vushtrrinë me rezultatin 27:25. Kjo ishte kryendeshja e xhiros së dytë të Superligës së hendbollisteve.

Të dielën u luajt edhe një ndeshje tjetër e javës së dytë.

Në Gjakovë janë takuar Vëllaznimi e Samadrexha. Fitore me rezultat 28:24 ka shënuar skuadra gjakovare, Vëllaznimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat