Prishtina përgatitet për derbi

Hendboll

Prishtina përgatitet për derbi

Nga: K.G. Më: 28 shtator 2022 Në ora: 15:35
Prishtina

Prishtina përgatitet për derbin e fundjavës, ku do të përballet me Vushtrrinë, në kuadër të javës së tretë të elitës së hendbollit të Kosovës.

Bardhekaltrit synojnë fitore në duel me Vushtrrinë mjaft të papërshtatshme.

Kryetrajneri i Prishtinës, Verim Zerka, e di kah i vjen rreziku nga rivali. 

"Koha për derbi.

Të shtunën, me fillim nga ora 19:00, në kryeqytet presim rivalin e vjetër, të rikthyer këtë vit në Superligën e Kosovës, KH Vushtrria. 

Pra, si zakonisht, krejt Prishtina n'sallë, për të përkrahur djemtë e kryeqytetit për fitoren e radhës”, shkruan ë faqen e KH Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat