Në fundjavë fillon kampionati në Ligën e Parë

Hendboll

Në fundjavë fillon kampionati në Ligën e Parë

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 12:21
Në fundjavë fillon kampionati në Ligën e Parë

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së parë në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat.

Te hendbollistët, të shtunën (13:30) është ndeshja Ulpiana – Istogu.

Ndërsa tri ndeshje tjera janë të dielën: Vjosa – Samadrexha (18:00), Lepenci – Prizreni (15:00), Dukagjini – Drita (16:00).

Te hendbollistet dy ndeshje janë të shtunën e dy të dielën.

Xhiron e parë e hap takimi Prizreni – Trepça, të shtunën nga ora 11:00. Takimi Drita – KEK-u është të shtunën prej orës 16:30. CLICK – Ulpiana (15:00), Vjosa – Deçani (16:00) janë ndeshjet e së dielës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat