Kastrioti e Rahoveci barazojnë në Ferizaj

Hendboll

Kastrioti e Rahoveci barazojnë në Ferizaj

Më: 23 nëntor 2022 Në ora: 22:52
Kastrioti e Rahoveci barazojnë në Ferizaj

Nuk ka dhënë fitues ndeshja e mbetur e xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) në mes të Kastriotit dhe Rahovecit.

Të mërkurën në Ferizaj, këto dy skuadra luajtën baras, 26:26.

Ndeshjen e hapën më mirë mysafirët që krijuan epërsi prej 3:0. Por vendasit u kthyen shpejtë dhe deri në fund të pjesës së parë u luajt ndeshje e barabartë. Pas minutës së 30-të rezultati ishte 14:12 për Rahovecin. “Vreshtarët” vazhduan me lojë të mirë dhe në fillim të pjesës së dytë krijuan avantazh 16:12. Por Kastrioti barazoi në 17:17.

Në minutën e 53-të, Kastrioti kaloi në epërsi 22:21 e më pas edhe 24:23. Shifrat u barazuan sërish në 24:24 e 25:25. Në minutën e 59-të, Adonis Isufi i Rahovecit shënoi për 26:25, kurse në minutën e njëjtë Jeton Bilsimi i

Kastriotit shënoi golin e fundit të ndeshjes, përkatësisht për 26:26.

Festim Mustafa ishte më efikasi te Kastrioti me 8 gola. Nga 5 i shënuan Kristijan Anastasovski dhe Beni Sula.

Te Rahoveci më së shumti gola realizoi Alban Haziri, gjithsej 8. Adonit Isufi i shënoi 5 gola, ndërsa 4 i kishte Mali Luzha.

Të mërkurën u luajt edhe ndeshja Vushtrria – Besa Famgas, që ishte e mbetur e javës së shtatë. Fitore shënoi Besa që kështu vazhdon me bilanc maksimal në Superligë. Pejanët fituan me rezultat 34:23. Besa Famgas ka avancuar prej fillimit dhe vazhdimisht ka mbajtur epërsi të lartë.

Victor Alonso ishte më efikasi te Besa me 8 gola. Felippe Teixeira i shënoi 7 gola për Vushtrrinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat