Ulpiana, kampione në Ligën e Parë

Hendboll

Ulpiana, kampione në Ligën e Parë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 23:09
Ulpiana, kampione në Ligën e Parë

Ka përfunduar stinori vjeshtor edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (vajzat).

Në pozitën e parë do të dimërojë Ulpiana, që ka fituar tetë ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit.

Ulpiana ka lënë prapa Dritën e Gjilanit, që është e dyta me 12 pikë.

Pasojnë Vjosa, KEK-u, Prizreni, Deçani, Trepça, CLICK e Llapusha.

Ulpiana të dielën fitoi 41:22 ndaj Dritës së Gjilanit. Deçani luajti 19:19 me CLICK-un, ndërsa KEK-u fitoi 23:19 ndaj Prizrenit.

Fitore bindëse ka shënuar Trepça ndaj Llapushës (43:8).

Në skuadrat e Ligës së Parë ka lojtare, kryesisht të reja, që kanë potencial për të prekur nivele edhe më të lartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat