Rahovecit i takon ndeshja e mbetur

Hendboll

Rahovecit i takon ndeshja e mbetur

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 22:53
Rahovecit i takon ndeshja e mbetur

Rahoveci nuk ka lëshuar pikët në ndeshjen në shtëpi.

Të enjten mbrëma, Rahoveci e ka mposhtur Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 47:35.

Ishte kjo ndeshje e mbetur e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll.

Ndeshja ishte shtyrë për shkak të paraqitjes së Rahovecit në Kupën Evropiane.
Marley Wallace Fernandes ishte i pandalshëm te Rahoveci duke i shënuar 12 gola. Nëntë gola i shënoi Alban Haziri, kurse tetë i shtoi Çlirim Rama.

Te Vëllaznimi më efikasi ishte Florian Rexha me 10 gola. Nëntë i kishte Ardi Halili.

Me fitore, Rahoveci doli në vendin e katërt me nëntë pikë nga nëntë ndeshje. Vëllaznimi është i gjashti me tetë pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat