Ka përfunduar moduli i dytë i shkollimit për trajnerë

Hendboll

Ka përfunduar moduli i dytë i shkollimit për trajnerë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 12:17
Ka përfunduar moduli i dytë i shkollimit për trajnerë

Këtë fundjavë ka vazhduar shkollimi i trajnerëve të Kosovës, sipas RINCK Konventës. 

Shkollimi po bëhet në bashkëpunim me Akademinë Olimpike të Kosovës.

Të shtunën e të dielën ka përfunduar modul i dytë, ndërsa moduli i tretë mbahet më 16, 17 dhe 19 dhjetor.

Pjesëmarrësit janë të kënaqur me informatat që po i marrin, ndërsa ligjëruesit me angazhimin dhe përkushtimin e trajnerëve tanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat