Pa fitues në Ferizaj

Hendboll

Pa fitues në Ferizaj

Më: 26 mars 2023 Në ora: 21:24
Pamje nga ndeshja Kastrioti - Vushtrria

Nuk ka dhënë fitues kryendeshja e xhiros së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).

Të shtunën në Ferizaj, Kastrioti e Vushtrria luajtën 27:27.

Në pjesën e parë më shumë në epërsi ishin mysafiret nga Vushtrria.

Edhe në pjesën e dytë vushtrriaset kishin epërsi të lehtë, ndërsa në minutën e 54-t, rezultati ishte 27:25 për Vushtrrinë. Më pas Kastrioti shënoi dy gola për të fituar një pikë në fund.

Lorena Matarova i shënoi dhjetë gola për Kastriotin, ndërsa tetë i kishte Puhiza Gashi.

Te Vushtrria, 13 gola i shënoi Burneta Rama. Pesë i shënoi Gentiana Basholli.

Vushtrria është e dyta me 23 pikë. Kastrioti mbetet i katërti me 19 pikë.

Në ndeshjet tjera nuk ka pasur befasi. Kampioni dhe lideri, Istogu, të dielën fitoi bindshëm ndaj Shqiponjës. Ndeshja në

Gjakovë përfundoi 41:23 për istogaset.

Ferizaj fitoi ndaj Samadrexhës 28:17, po të dielën.

Të shtunën, Prishtina e mposhti Jusuf Gërvallën me rezultat 37:24, ndërsa Vëllaznimi fitoi ndaj Dukagjinit me rezultat 45:29.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat