Fitore bindëse për Trepçën dhe Prishtinën

Hendboll

Fitore bindëse për Trepçën dhe Prishtinën

Më: 25 nëntor 2023 Në ora: 23:05
KH Trepça

Trepça e Prishtina janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Pasi humbën derbit të enjten, të dy skuadrat fituan të shtunën në ndeshjet në udhëtim që i takuan xhiros së 11-të.

Trepça fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 48:30.

Ermir Smaka ishte më efikasi te mitrovicasit me nëntë gola. Nga tetë i kishin Hamdi Salihu dhe Shpëtim Mehmeti, ndërsa shtatë i shënoi Yassine Henahem.

Te Vëllaznimi, shtatë gola i shënoi Labinot Kërleshi, sa i kishte edhe Ardi Halili. Shkëlqim Kuqi kontribuoi me gjashtë gola.

Trepça është e treta me 16 pikë. Vëllaznimi është i fundit me vetëm dy pikë.

Fitoren e gjashtë në kampionat e ka shënuar Prishtina, që është e katërta në tabelë me 12 pikë.

Prishtina e mposhti në udhëtim Deçanin e vendit të gjashtë. Deçani mbetet me katër pikë.

Prishtina fitoi me rezultat 38:31.

Albi Gjuka i shënoi nëntë gola për Prishtinën. Tetë i kishte Vladyslav Napadailo. 14 gola për Deçanin i realizoi Florian Rexha.

Të dielën mbrëma është derbi i madh mes Besa Famgasit dhe Rahovecit. Ndeshka luhet prej orës 18:00 në Pejë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat