Ngjarjet e datës 30 nëntor

Kosova

Ngjarjet e datës 30 nëntor

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 08:44
Foto ilustrim

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 09:00)

Mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) 

Instituti GAP dhe Kosovo 2.0 organizojnë tryezë diskutimi virtuale ku do të diskutojnë mbi temën: “Rritja e çmimit të sigurimit të veturave”. (Zoom Linku:https://zoom.us/j/93762049067, ora 10:30)

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Poezisë “Drini poetik”. ( Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani” Prishtinë, ora 12:00)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat