Një qytetar nga Deçani i gatshëm të ia dhurojë veshkën 19 vjeçares

Kosova

Një qytetar nga Deçani i gatshëm të ia dhurojë veshkën 19 vjeçares

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 20:28
Nazlije Sherifi

Një qytetar nga Deçani ka shprehur gatishmëri që të ia jap veshkën Nazlije Sherifit, 19-vjeçares nga Mitrovica, e cila vuan nga sëmundja e Glomeruloskerozës Fale Segmentale.

Qytetari në fjal ka thënë se do e bëjë me kënaqësi dhurimin e veshkës, teksa ka publikuar edhe fotografi të bisedës me familjaren e 19-vjeçares.

“Do e bëjë me kënaqësi, dhashtë Zoti që t’i bëjë veshka ime”, ka shkruar në mesazhin e dërguar në numrin që e ka lënë familja.

Operacioni, sipas mesazheve, pritet të ndodhë të hënën.

Ditë më parë familja e Nazlije Sherifi kanë kërkuar ndihmë nga qytetarët e Kosovës pasi vetëm nuk arritën t’i mbulojnë shpenzimet e trajtimit të vajzës së tyre.

Nazlije Sherifi i duhen 200mijë euro, për sigurimin e veshkës dhe kryerjen e transplancionit të saj në shtetin e Turqisë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat