Salih Zyba, kandidat për deputet i VV-së nga Theranda

Kosova

Salih Zyba, kandidat për deputet i VV-së nga Theranda

Më: 13 janar 2021 Në ora: 21:48
Salih Zyba

Lëvizja Vetëvendosje dega në Therandë në zgjedhjet e 14 shkurtit ka kandiduar kryetarin e kësaj dege, Salih Zyba.

Lajmin e kanë bërë të ditur zyrtarë nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Therandë.

Zyba i cili në disa legjislatura radhazi ishte deputet i Kuvendit të Kosovës, edhe në zgjedhjet e reja do t’i hyjë garës për deputet.

Zgjedhjet do të mbahen më 14 shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat