Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Kosova

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Më: 24 janar 2021 Në ora: 15:26
Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur edhe 6 persona si pasojë e virusit COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 392 raste të reja të infektuara, ndërsa janë shëruar edhe 222 persona.

Rastet e reja janë nga këto komuna:

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 142 raste, Podujevë 34 raste, Prizren 34 raste, Mitrovicë 29 raste, Ferizaj 26 raste, Gjilan 19 raste, Gjakovë 15 raste, Lipjan 15 raste, Vushtrri 11 raste, Fushë-Kosovë 10 raste, Skenderaj 10 raste, Obiliq 7 raste, Drenas 5 raste, Klinë 5 raste, Rahovec 5 raste, Viti 5 raste, Deçan 4 raste, Kaçanik 4 raste, Kamenicë 3 raste, Shtime 3 raste, Malishevë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Kllokot, Pejë dhe Suharekë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat