5 të shëruar dhe 7 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Kosova

5 të shëruar dhe 7 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Më: 9 prill 2021 Në ora: 16:06
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 5 person janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 7 raste të reja. Këto të dhëna janë të konfirmuara.

Këto të dhëna janë të konfirmuara nga ana e IKSHPK-së, IRSHP-së në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin emergjent komunal në Malishevë, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevë, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 996 raste, prej tyre 859 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 88 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat