“Jetimat e Ballkanit” së bashku me Bulliqin dhuruan çelësa për tri familje

Kosova

“Jetimat e Ballkanit” së bashku me Bulliqin dhuruan çelësa për tri familje

Nga: A.SH Më: 10 prill 2021 Në ora: 16:05
Halil Kastrati dhe Shpejtim Bulliqi

Halil Kastrati nga shoqata “Jetimat e Ballkanit” së bashku me kryetarin e Podujevës, Shpejtim Bulliqin ka shënë çelësa për tri familje nevojtare.

“U zotuam bashkë me hoxhën se do të vazhdojmë angazhimin tonë për të zgjidhur çështjen e strehimit për familjet në nevojë”, ka shkruar Bulliqi në Facebook..

Postimi në Facebook:

Kisha nderin dhe kënaqësinë që pas nënshkrimit të memorandum bashkëpunimit me shoqatën "Jetimat e Ballkanit", bashkë me hoxhën Halil Kastrati, të dhurojmë çelësat e shtëpive të reja për tri familje, të cilat janë të gatshme për banim.

Këto shtëpi, çelësat e të cilave i dhuruam për familjet e Gazmend Musollit në Shajkoc, Sami Tahirit në Kaqybeg dhe Fehmi Mehmetit në Halabak, janë ndërtuar nga marrëveshja e nënshkruar më herët mes Komunës dhe Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”.

I urova familjet përfituese dhe u zotuam bashkë me hoxhën se do të vazhdojmë angazhimin tonë për të zgjidhur çështjen e strehimit për familjet në nevojë.

Përherë mirënjohës për të gjithë donatorët!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat