Këto janë komunat me rastet pozitive me Koronavirus

Kosova

Këto janë komunat me rastet pozitive me Koronavirus

Nga: A.Zh Më: 14 prill 2021 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

14 persona kanë vdekur si pasojë e Koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Janë regjistruar 701 raste të reja pozitive, ndërsa 737 persona janë shëruar, përcjell Bota sot.

Edhe sot Prishtina prin me 157 raste të reja.

Rastet pozitive janë nga komunat:

Prishtinë 157 raste, Gjilan 84 raste, Mitrovicë 59 raste, Pejë 51 raste, Ferizaj 46 raste, Vushtrri 45 raste, Gjakovë 44 raste, Prizren 28 raste, Skenderaj 28 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Lipjan 21 raste, Podujevë 20 raste, Kaçanik 12 raste, Viti 11 raste, Obiliq 10 raste, Suharekë 10 raste, Drenas 8 raste, Shtime 7 raste, Kamenicë 6 raste, Klinë 6 raste, Malishevë 5 raste, Rahovec 5 raste, Istog 4 raste, Junik 4 raste, Deçan 3 raste, Dragash 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe Kllokot 1 rast.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat