Pas arrestimit të mjekut, Podujeva mbetet pa pulmolog

Kosova

Pas arrestimit të mjekut, Podujeva mbetet pa pulmolog

Më: 16 prill 2021 Në ora: 01:00
Doktori në Podujevë që e refuzoi pacientin e moshuar

Pak minuta më parë, Prokuroria Themelore njoftoi se ka arrestuar mjekun nga Podujeva, Ibrahim Hoti.

Kjo ndodhi pas publikimit të një videoje, ku Hoti shihet duke e përzën një pacient dhe duke i ofruar shërbimet shëndetësore.

Me arrestimin e Hotit, Podujeva ka mbetur pa pulmolog. Ai ishte i vetmi pulmolog në QKFM-në e Podujevës.

Po ashtu, Drejtori i Shëndetësisë në Podujevë, Driton Veliu ka njoftuar se Hoti është suspenduar nga puna.

Pulmologu Hoti do të qëndroj në paraburgim për 48 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat