Sot do të mbaj moti i vranët, nesër reshje shiu dhe bore

Kosova

Sot do të mbaj moti i vranët, nesër reshje shiu dhe bore

Më: 16 prill 2021 Në ora: 06:09
Ilustrim

Në parashikimi i motit për sot dhe nesër Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Ndërsa të nesër parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë Celsius.

IHK ka theksuar së gjatë këtyre dy ditëve do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat