​Llapjanët nuk e presin të hënën, vërshojnë kafenetë pas iftarit

Kosova

​Llapjanët nuk e presin të hënën, vërshojnë kafenetë pas iftarit

Më: 16 prill 2021 Në ora: 21:39
Llap

Masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës që përfshin edhe mbylljen e lokaleve dhe mosgrumbullimin më shumë se 10 personave janë ende në fuqi.

Por si duket këto nuk vlejnë për llapjanët të cilët në mbrëmjen e sontme kanë vërshuar kafenetë, duke rrezikuar shëndetin.

Media ka siguruar pamje ku shihen grumbull qytetarësh në kafenetë e këtij qyteti.

Ndërkohë nga e hëna e ardhshme pritet të ketë lehtësim të masave, por jo në këtë formë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat