Mot me diell, me mundësi për reshje shiu

Kosova

Mot me diell, me mundësi për reshje shiu

Më: 21 prill 2021 Në ora: 06:59
Ilustrim

21.04 - Pjesërisht vranët, me më shumë diell. Pasdite me mundësi për reshje lokale shiu.

22.04 - Paradite me kthjellime. Ditën do të ketë shtim të vransirave, por mbeten edhe intervale me diell.

23.04 - Kryesisht me vransira dhe me të reshura shiu kohëpaskohe.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 2C dhe 4C, e të premten edhe deri në 6C. Maksimalet luhaten nga 11C deri 14C, e ditën e enjte mund të arrijnë në 17C.

Pas të hënës ku pritet të fryj erë verlindore 4-9m/s, në ditët vijuese do të fryj më shumë erë nga jugperëndimi 3-9m/s.

Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, me tendencë të rritjes në pjesën e dytë të javës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat