Publikohet raporti për zbatimin e mbrojtjes nga diskriminimi

Kosova

Publikohet raporti për zbatimin e mbrojtjes nga diskriminimi

Më: 8 qershor 2021 Në ora: 06:01
Ilustrim

Qendra Kosovare për Studime Gjinore (QKSGj) dhe Qendra për Zhvillimin e Grupeve Shoqërore (CSGD) organizojnë konferencën e publikimit të raportit "Mbrojtja nga diskriminimi në Kosovë".

Raporti "Mbrojtja nga diskriminimi" paraqet përmbledhjen e monitorimit të zbatimit të Ligjit për Mbrojtje nga Diskriminimi (LMD), shkallën e zbatimit të përgjegjësive të dala nga ky ligj nga institucionet gjegjëse dhe rekomandimeve për avancimin e zbatimit të LMD-së.

Ky raport publikohet në kuadër të projektit "Avancimi i barazisë dhe mos-diskriminimit" të financuar nga Ambasada Holandeze në Kosovë.

I zbatuar nga QKSGj dhe CSGD në kuadër të programit "MATRA".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat