​Dita Botërore e Refugjatëve shënohet me përurimin e Qendrës së rinovuar të Azilit në Vranidoll

Kosova

​Dita Botërore e Refugjatëve shënohet me përurimin e Qendrës së rinovuar të Azilit në Vranidoll

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 07:18
Ilustrim

​Dita Botërore e Refugjatëve shënohet me përurimin e Qendrës së rinovuar të Azilit në Vranidoll.

Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve, Ministria e Punëve të Brendshme dhe UNHCR do të përurojnë sot Qendrën e Azilit e sapo rinovuar në Vranidoll.

Renovimi i qendrës së azilit u financua përmes projektit rajonal të BE-së “Adresimi i Sfidave të COVID-19 në reagimin ndaj migrantëve dhe refugjatëve në Ballkanin Perëndimor”.

Ky aktivitet do të hapet nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, shefi i misionit të UNHCR në Kosovë, Erol Arduc, përfaqësuesi i Lartë nga Zyra e BE-së në Kosovë, dhe koordinatorja e OKB-së për Zhvillim në Kosovë, Ulrika Richardson si dhe zyrtarë të tjerë të UNHCR dhe MPB-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat