Qytetet e Kosovës që dje u kapluan nga reshjet e shiut e breshërit

Kosova

Qytetet e Kosovës që dje u kapluan nga reshjet e shiut e breshërit

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 08:16
Breshëri

Pas temperaturave përvëluese që kanë mbizotëruar vendin, dje disa qytete të Kosovës u kapluan nga shiu e breshëri i madh.

Qytetet e Skënderajt dhe Drenasit janë përfshirë nga një stuhi ere e cila është përcjellë edhe me reshje të mëdha shiu e breshëri.

Njëra ndër qytetet që pësoi më së shumit nga këto reshje ishte Drenasi.

Image

Në ndërkohë dje shiu dhe breshëri kanë shkaktuar dëme bujqësore në disa qytete të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat