91 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Kosova

91 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 13:00
QKUK

Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 91 pacientë.

Në njoftimin e SHSKUK-së thuhet se 22 të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 55 me oksigjeno-terapi dhe 1 në gjendje të rënduar shëndetësore

Në QKUK, 78 pacientë të shtrirë, 12 prej tyre Covid-19 pozitivë

– Klinika Infektive, 31 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 46 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 1 paciente

Në spitalet e përgjithshme, 13 pacientë, 10 prej tyre Covid-19 pozitivë, 8 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

– Spitali i Vushtrrrisë, 1 pacient

– Spitali i Gjilanit, 10 pacientë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat