Parashikimi i motit për nesër, temperaturat deri në 35 gradë celsius

Kosova

Parashikimi i motit për nesër, temperaturat deri në 35 gradë celsius

Më: 7 gusht 2021 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbaj mot me diell në Kosovë.

Sipas njoftimit të IMHK, temeperaturat pritet të arrijnë deri në 35 gradë celsius.

“Moti nesër, 08.08.2021. Do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat