Nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Kosova

Nesër do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Më: 2 shtator 2021 Në ora: 23:13
Foto ilustrim

Kompania për distribuimin e energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se edhe për nesër ka paraparë punime në rrjet dhe për këtë arsye disa vende do të përballen me ndërprerje të rrymës.

Ky është orari sipas rajoneve të vendit:

Prizren

Nga NS 35/10kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hoqa e Qytetit (Kodi: 30035005) nga ora 10:00-15:00

Vendet: Zhur, Vlashnjë, Poslishtë, Nashec, Muradem, Lubiqevë, Leskovec, Kobajë, Jeshkovë, Hoqë e Qytetit, Grazhdanik, Billushë; afariste: Resturant “Kështjella”,”Pompa Benzinës Zhuri”, Betoniera “Vëllezërit e bashkuar”, Billushë “Pompa e Ujit” dhe Vlashna “Fanaj Petroll”.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Ferizaj

Nga NS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kraishta (Kodi: 41000002) nga ora 10:00-15:00

Vendet: Rufci i Ri, Rufci i Vjetër, Hallaqi i Vogël, Hallaqi i Madh, Ribar i Vogël, Ribar i Madh, Zllakuqani, Kraishta, Bujani, Bregu i Zi, Godanci i Epërm, Varigoci dhe Kraishta.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Nga NS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet

Dalja 10kV Gaçka në NS 10/0.4kV Stabiliment  Bajnicë nga ora 10:00-14:00

NS 10/0.4 kV  Afrim Tafa-Baicë (fabrika  ujit) (Kodi:40042002189)

NS 10/0.4 kV GREEN HILL SH.P.K. (Kodi:40042002258)

NS 10/0.4 kV Semaj (Kodi:40042002037)

NS 10/0.4 kV  Bajnic (Kodi:40042002036)

NS 10/0.4 kV Gurthysi 7 Shtatori-Isa Vishi (Kodi:40042002186)

NS 10/0.4 kV Prushaj (Kodi:40042002038)

NS 10/0.4 kV Vizioni (Kodi:40042002039)

NS 10/0.4 kV Sllatina (Kodi:40042002040)

Vendet: Gërlicë e Epërme, Semajë, Bajnicë dhe Sllatinë.

Arsyeja: Shtrëngimi i përçuesve dhe pastrimi i trasesë.

Mitrovicë

Nga NS 110/10kV Mitrovica 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Shala në NS 10/0.4kV Stabiliment Drejtimi Rahovë nga ora 09:00-16:00

NS 10/0.4kV qe mbesin pa tension:

NS 10/0.4 kV Tuneli I (Kodi:70000101006)

NS 10/0.4 kV Tuneli II (Kodi:70000101007)

NS10/0.4kV Tuneli II (Kodi:70000101055)

Rahove.I.-Kulla  NS10/0.4kV (Kodi:70000101008)

NS 10/0.4kV Rahovë II (Kodi:70000101010)

Vendet: Rahovë dhe zona te Tuneli i Parë.

Arsyeja: Pastrimi i linjave 10 kV nga vegjetacioni.

Nga NS 110/10kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Stacioni Hekurudhor në NS 10/0.4kV Stabiliment Drejtimi Dubovc nga ora 09:00-16:00

NS 10/0.4kV që mbesin pa tension:

NS 10/0.4 kV Bruznik (Kodi:73000004015)

NS 10/0.4 kV Klisyra (Kodi:73000004016)

NS 10/0.4 kV Dubovcë-1 (Kodi:73000004017)

NS 10/0.4 kV Dubovcë-2 (Kodi:73000004018)

NS 10/0.4 kV Beqiq (Kodi:73000004019)

NS 10/0.4 kV Galicë (Kodi:73000004020)

NS 10/0.4 kV Taraxhë (Kodi:73000004021)

NS 10/0.4 kV Bruznik (Kodi:73000004034)

Vendet: Bruzniku, Klisyra, Dubovica një pjesë e Beçiqit, Galica dhe Taraxha.

Arsyeja:Pastrimi i linjave 10 kV nga vegjetacioni.

Prishtinë

Nga NS 220/35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Podujeva 2 (Kodi: 14000002) nga ora 11:00-12:00

Vendet: Spitali, Kombinati,Bankosi dhe Sh.f. “Shaban Shala”.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Nga NS 220/35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Podujeva 1 (Kodi: 14000001) nga ora 12:00-13:00

Vendet: rr. Skënderbeu, rr. Brigadat (një pjesë) dhe Ujësjellësi i qytetit.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Nga NS 220/ 35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Podujeva 3 (Kodi: 14000003) nga ora 13:00-14:00

Vendet: Te Tregu i shtazëve, Viadukti dhe Ina e vjetër.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Nga NS 220/ 35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Agro Produkti “Kërpurdhat”  (Kodi: 14000007) nga ora 14:00-15:00

Vendet: Agroprodukti Penuhë.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Nga NS 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

Dalja 10kV J35 Veterniku II (kodi: 19000035) nga ora 10:00-13:00

Vendet: Veterrniku, Valoni Petrol, Banesat, rruga përgjatë magjistrales Prishtinë – Ferizaj, Furra Kobake, Mer Com dhe Pezho.

Arsyeja: Promontimi dhe demontimi i shtyllave të tensionit të mesëm.

Pejë

Nga NS 10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10kV Volljaku (Kodi: 52000102) nga ora 11:00-14:00

Vendet: Guri i Zi, Mirusha, Separacioi i Boksit, Lagjja Nora dhe Lagjja Foniqi.

Arsyeja: Ndërrimi i dy shtyllave të tensionit të ulët Dejiq-Zajmi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat