Adriana Matoshi në problem me fqinjen, thërret policinë

Kosova

Adriana Matoshi në problem me fqinjen, thërret policinë

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 16:04
Adriana Matoshi

Deputetja e Lëvizjës Vetëvendosje, njëherit aktore e njohur, Adriana Matoshi, thotë se fqinja e saj ia ka sulmuar qenin me papuqe dhe sipas saj, vajzës së saj i ka thënë “kam me ta pre qenin”.

Në këtë situatë, Matoshi thotë se policia i ka trokitur sot asaj në shtëpi. Ajo ka thënë se të gjithë e dojnë qenin e saj, përveç gruas në fjalë.

“Kojshikja jone e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujt papuqe poashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thon qe kom me ta PRE qenin”, shkruan Matoshi ndër të tjera.

Sipas saj, raca e qenit që ka është i qetë.

Postimi i saj i plotë:

Ka gati 1 vjet qe e kemi adaptu nje qen maltezer, per ata qe e njohin kete race e dijn sa te mire jane e sa te qete jane!

Une banoj ne kurriz edhe krejt kojshite e dojne qenin perveç nje gruaje!

Nana ime m’ka tregu se kojshikja jone e dashtun tutet, por kurqysh nuk ma merrke menja ni njeri dy metra me u frigu prej ni krijese kaq te dobet e te mire qe asnjehere nuk ka frikesu dikend.

Kojshikja jone e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujt papuqe poashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thon qe kom me ta PRE qenin.

Sot, policia na troket ne dere edhe ma s’pari than lidhne qenin e mandej bisedojme…

Njerzit kane mendu qe naj Pit Bull a naj qen i rrezikshem, kur e pane qenin tone ja nisen me lujt me te edhe na tregun qe per te jon ardhe!!!

Tash a m’tregoni mu a ma i rrezikshem qeni a njeri qe kercenon me pre e me gjujt papuqe ni qen te vockel qe sa ka nise me shiju jeten e me i bo te lumtun krejt per rreth vetes, plus me e bo me vaj e me merzite qiken 9 vjeçe me asi fjale te tmerrshme ?

Mentaliteti jone le per te deshiruar e edhe ma shume qasja ndaj njerezve femijeve e gjithashtu dhe kafsheve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat