Mbi 10 mijë vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

Kosova

Mbi 10 mijë vaksina administrohen në 24 orët e fundit në Kosovë

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 15:21
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë administruar 10 mijë e 185 doza të vaksinave Anti-COVID.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga MSH është thënë se deri tani në vend janë administruar 1 milion e 507 mijë e 657 vaksina.

832 mijë e 75 persona janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës.

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 10.185 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.507.657 doza të vaksinës. Deri më sot 675.582 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 2.355 testime, 17 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19”, është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat