Simpatizantët e PDK-së fillojnë festën në Han të Elezit pas vendimit të Supremes

Kosova

Simpatizantët e PDK-së fillojnë festën në Han të Elezit pas vendimit të Supremes

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 19:21
Foto

Simpatizantë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë filluar festën pas vendimit të Gjykatës Supreme ku kjo komunë nuk do të shkojë në rivotim duke hedhur poshtë vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Kryetari aktual, Rufki Suma, është ankuar në PZAP për shit-blerje të votave, ku fillimisht PZAP i dha të drejtë dhe më pas Gjykata Supreme vendosi që kryetar i Hanit të Elezit do të jetë Mehmet Ballazhi i PDK-së.

Pamjet: 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat