Prezantohet partneriteti për hartimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijës

Kosova

Prezantohet partneriteti për hartimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijës

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 06:52
Ilustrim

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me Drejtorin Rajonal të Save the Children për rajonin e Lindjes së Mesme dhe Evropës Lindore dhe me Zyrën për Qeverisje të Mirë (ZQM).

Qëllimi i këtij takimi është që të prezantojmë partneritetin mes Komisionit Parlamentar, Zyrës për Qeverisje të Mirë dhe Save the Children, përgjatë hartimit të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijës dhe implementimit të tij.

Poashtu dhe të diskutojmë mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen.

Vijon..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat