Ismaili: Burbuqe Berisha ishte ikonë e regjisë dhe teatrit të Prishtinës e Kosovës

Kosova

Ismaili: Burbuqe Berisha ishte ikonë e regjisë dhe teatrit të Prishtinës e Kosovës

Nga: A.SH Më: 27 tetor 2021 Në ora: 14:23
Uran Ismaili dhe Burbuqe Berisha

Sot ka ndërruar jetë regjisorja Burbuqe Berisha.

Ajo vuante nga një sëmundje e rëndë.

Uran Ismaili nga PDK, ka prekur me fjalët për të, duke thënë se ishte një shoqe me vlerë, që edhe në ditët e vështira të përballjes me sëmundje, gjente energji me folë me pasion për andrrat e projektet që i zhvillonte për të mirën e shoqërisë,

“Tejet i mërzitur me lajmin për ikjen e Burbuqe Berishës, ikonës së regjisë dhe teatrit të Prishtinës e Kosovës. Një shoqe me vlerë, që edhe në ditët e vështira të përballjes me sëmundje, gjente energji me folë me pasion për andrrat e projektet që i zhvillonte për të mirën e shoqërisë. Kemi me mbajtë në mend për dashurinë, pasionin, e energjinë që e ka përcjellë te kushdo që e ka pasë fatin ta takojë. Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe të gjithë qytetarëve të Prishtinës!”, ka shkruar Ismaili.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat