Shënohet Dita Ndërkombëtare e Burrave, në Kosovë s’e dinë që ekziston

Kosova

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Burrave, në Kosovë s’e dinë që ekziston

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 23:20
Foto ilustrim

19 nëntori shënon Ditën Ndërkombëtare të Burrave.

Derisa kjo datë festohet në shumë vende të botës, në Kosovë të paktë janë qytetarët që e dinë se një e tillë ekziston.

Janë vetëm organizatat jo qeveritare që me aktivitetet e tyre mundohen ta përkujtojnë këtë datë për çdo vit edhe këtu, ndonëse për herë të parë u shënua në Ishujt e Karaibeve në vitet e 90-ta.

E njëjta filloi të premtën, derisa zgjatë 30 ditë dhe ka për qëllim informacionet rreth shëndetit, higjienës personale e prindërimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat