Komuna e Deçanit zbulon pllakën përkujtimore për atdhetarin Cenë Zukaj

Kosova

Komuna e Deçanit zbulon pllakën përkujtimore për atdhetarin Cenë Zukaj

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 13:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, për nderë të festës së 28 Nëntorit, ditës së Falmurit Kombëtar, ka bërë zbulimin e pllakës përkujtimore për atdhetarin Cenë Smajl Zukaj.

Ai ka thënë se Cenë Zukaj do t kujtohet me krenari për jetën e tij me siç ka thënë, sakrifica të mëdha për atdheun.

Për nder të “Festave të Nëntorit”, sot kemi bërë zbulimin e Pllakës Përkujtimore për atdhetarin dhe partiotin e madh Cenë Smajl Zukaj, në fshatin Beleg! Bacën Cenë do ta kujtojmë me krenari për jetën e tij gati shekullore, me sakrifica të mëdha për atdheun.

Lavdi jetës dhe veprës së Bacës Cenë”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat