322 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Kosova

322 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 07:23
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 322.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778, ndërkaq nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,983 persona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë më shumë se 1.614.212 doza të vaksinës.

Deri më sot më shumë se 761.003 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat