Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Kosova

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 10:51
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në trajtim janë 13 pacientë  të konfirmuar me COVID-19 dhe 23 postCOVID.

ShSKUK bën të ditur se me oksigjeno-terapi janë 7  pacientë.

Ndërkaq, në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive është 1 pacient me maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20 pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient me maskë oksigjeni

Spitali i Gjakovës, 3  pacientë

Spitali i Pejës, 5  pacientë

Spitali i Ferizajt, 2  pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat