Bulliqi: Baca Sabit konakun e tij e kishte strehë për ushtarët e UÇK-së

Kosova

Bulliqi: Baca Sabit konakun e tij e kishte strehë për ushtarët e UÇK-së

Nga: A.SH Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 16:10
Shpejtim Bulliqi

Është mbajtur mbledhja komemorative për nder të Sabit Zejnullahu.

Kjo është bërë nën organizimin e komunës së Podujevës.

“Baca Sabit konakun e tij e kishte strehë për ushtarët e UÇK-së, aty ku edhe u organizuan aksionet e para të luftetarëve e trimave të lirisë, Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës”, ka shkruar Bulliqi në Facebook.

Postimi në Facebook:

U mbajt mbledhja komemorative për nder të Sabit Zejnullahu, babait të heroit Hakif Zejnullahu dhe veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare.

Mes dhimbjes dhe lotëve, sot bashkë me familjen Zejnullahu, shoqatat e dala nga lufta, veprimtarë të dalluar, e përfaqësues të institucioneve, nën patronatin tim si kryetar i Komunës, mbajtëm mbledhjen komemorative për të nderuar jetën dhe veprimtarinë e bacës Sabit Zejnullahu.

Baca Sabit konakun e tij e kishte strehë për ushtarët e UÇK-së, aty ku edhe u organizuan aksionet e para të luftetarëve e trimave të lirisë, Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës.

Lavdi e nderime përjetë sakrificës dhe burrit të madh Sabit Zejnullahu!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat