ShSKUK: 39 pacientë janë duke u trajtuar nga coronavirusi

Kosova

ShSKUK: 39 pacientë janë duke u trajtuar nga coronavirusi

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 10:23
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se numri i përgjithshëm i pacientëve që po trajtohen nga coronavirusi është 39.

Në njoftim thuhet se 11 pacientë janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 28 të tjerë më post-Covid.

“Prej numrit të përgjithshëm të pacientëve, 10 pacientë janë me oksgjeno- terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk ka pacientë”, thuhet në njoftim.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, nuk ka pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 1 pacient 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat