Administrohen 4.467 doza të vaksinës kundër Covid-19

Kosova

Administrohen 4.467 doza të vaksinës kundër Covid-19

Më: 21 janar 2022 Në ora: 15:40
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Sipas MSh-së, nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës.

Me dozën e dytë deri më tani janë vaksinuar 799.939 qytetarë.

Ndërkohë, 44.143 qytetarë kanë marrë dozën përforcuese, teksa 4.813 qytetarë e kanë marrë dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat