​Ngjarjet e datës 25 janar

Kosova

​Ngjarjet e datës 25 janar

Më: 25 janar 2022 Në ora: 00:09
Foto ilustrim

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Salih Mustafës. (Hagë, ora 09:30)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, pret në takim Komisionin për Sigurinë Kombëtare të Kuvendit të Shqipërisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C301, kati III, ora 10:00, pamje në fillim të takimit, pas takimit do të ketë konferencë për media)

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Malit të Zi në kontekstin e aderimit në BE. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Komisioni për Arsim shqyrton në parim Projektligjin pёr Agjencinë e Kosovës për Akreditim dhe atë pёr Arkivat Shtetërore. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e parë e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, ora 10:00)

Një grup organizativ i qytetarëve pa prapavijë partiake mban konferencë për media mbi protestën e së mërkurës kundër shtrenjtimit të rrymës - "Asnjë cent më shumë!". (Pranë ndërtesës së Qeverisë, ora 10:00) 

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) prezanton rezultatet e Indeksit të Perceptimit të Korrupsionit për 2021 nga Transparency International. (KDI, rruga “Bajram Kelmendi” nr.45, Prishtinë, ora 10:00)

Organizata Çohu! publikon raportin “Online Media Monitor”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10.00-12:00)

Komisioni për Integrime Evropiane shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për shitjen e banesave për të cilat ekziston e drejta banesore, me amendamentet e Komisionit funksional. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 11:00)

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë raporton në Komisionin për Ekonomi lidhur me shqyrtimin e jashtëzakonshëm të tarifave të energjisë elektrike. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 11:00)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në prezantimin e aktiviteteve të Agjencisë së Kosovës për Akreditim për vitin 2021 dhe Strategjinë e AKA-së 2021-2025. (Hotel “Sirius” Prishtinë, ora 11:20)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Komisionin për Sigurinë Kombëtare të Kuvendit të Shqipërisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 13:00, pamje në fillim të takimit)

Komisioni për Administratë Publike shqyrton në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për vetëqeverisjen lokale. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 14:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat