Ngrica e temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për ditën e enjte

Kosova

Ngrica e temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për ditën e enjte

Më: 27 janar 2022 Në ora: 00:08
Ilustrim

Nëse keni plane për nesër, ky është moti që do të mbajë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë nesër në vend.

Sipas IHMK-së, nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

"Masat e ajrit me origjinë polare janë duke u zhvendosur drejt lindjes duke krijuar mundësi për zbutjen e këtij acari. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat