181 pacientë me koronavirus po trajtohen në ShSKUK

Kosova

181 pacientë me koronavirus po trajtohen në ShSKUK

Më: 27 janar 2022 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) në trajtim mjekësor janë 181 pacientë, 144 prej tyre të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 37 të tjerë post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë 98 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 3 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 67 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 34 pacientë post-COVID

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 3 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 10 pacientë

Spitali i Prizrenit, 6 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjakovës, 16 pacientë

Spitalit Mitrovicës,12 pacientë

Spitali i Ferizajt, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit, 11 pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat