286 gjoba për mosrespektim të masave anti COVID

Kosova

286 gjoba për mosrespektim të masave anti COVID

Më: 6 shkurt 2022 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 286 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë, thuhet se janë shqiptuar edhe 1,766 tiketa trafiku.

Janë shkaktuar 20 aksidente trafiku me dëme materiale si dhe 11 me të lënduar.

Ndërsa janë arrestuar 19 persona si dhe 15 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat