Kaq vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

Kosova

Kaq vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

1 mijë e 278 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga MSH është bërë e ditur se deri tani numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 804 mijë e 256.

811 mijë e 804 persona janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

Ndërsa, 94 mijë e 710 me dozën e tretë dhe atë përforcuese.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.278 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.804.256 doza të vaksinës. Deri më sot 811.804 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 94.710 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat